Čakry

Napsal Jakub Rubeš (») 22. 9. 2012 v kategorii tajné informace, přečteno: 523×

Čakry

Čakry jsou místa ve kterých proudí energie do našeho těla. Každá čakra vibruje v jiném energetickém rytmu a s odlišnou frekvencí. Pokud v našich čakrách nevládne soulad a harmonie, onemocní nám tělo i duše. Čakry se mohou úplně uzavřít, ale k tomu dochází jedině v důsledku smrti. Jinak v našich čakrách neustále proudí energie. Celkem máme sedm čaker.


První čakra je umístěna mezi konečníkem a genitáliemi. Tímto centrem protéká zhuštěný, vitální a mocný proud energie. Je to nejzákladnější aspekt našeho života (s naším přežitím). Přežití je pud, který máme zakódován v genetické soustavě v samotném základu našeho vědomí a můžeme ho změnit k obrazu svému, čímž se zbavíme zděděných nežádoucích vlivů. Vědecky je známo, že funkce první čakry je přežití, síla, podpora vitální energie a vyměšování.

Asociované orgány: tlusté střevo a konečník

Asociované žlázy: nadledvinky

Hlavní spřízněná nervová centra: bederní a křížová pleteň

Funkce čakry: přežití, síla, podpora vitální energie, vyměšování


Druhá čakra je umístěna na páteři těsně u pohlavních orgánů, což může napovědět, že je spojená především s plodností (kreativitou). Je to tvořivá síla, jejíž vliv sahá daleko za hranice pouhé sexuality a zahrnuje naše myšlení, cítění, chování a oblékání. Sexuální energie je inspirací výtvarného umění, hudby, módy atd. Je to síla, která proniká vším. Toužíme po ní, protože v jejím průběhu alespoň krátkodobě prožíváme pocit bezčasovosti. Ovlivňuje prakticky vše, co děláme.

Asociované orgány: tlusté střevo, močoví měchýř, leviny, pohlavní orgány

Asociované žlázy: pohlavní žlázy

Hlavní spřízněná nervová centra: prostatická pleteň (u mužů), utero-vaginální pleteň (u žen)

Funkce čakry: tvořivost, plození, pohlavní aktivita, podpora vitality


Třetí čakra je umístěna v solární pleteni. Je centrem naší individuality. Díky němu vnímáme sami sebe jako unikátní bytosti. Je centrem osobní moci (základem silné vůle). Vytváří touhu pro sebeprosazení a sebeurčení sebe samého, připravuje nás na zvládnutí nástrach okolního světa. Někdy může jít o velice silné centrum, které je spojeno s osobním kouzlem.

Asociované orgány: játra, slezina, žaludek, tenké střevo

Asociované žlázy: slinivka břišní

Hlavní spřízněná nervová centra: solární pleteň

Funkce čakry: vůle, osobní moc, trávení a vstřebávání živin


Čtvrtá čakra leží na páteři v bodě proti hrudní kosti (v centru hrudníku). Považuje se za ustředí lásky a soucitu v energetickém systému člověka. Jde o čakru, která vede lidské vědomí od zahleděnosti do sebe ke vědomí propojenosti s ostatním světem. Energie, která protéká touto čakrou, směřuje dále než k přežití jednotlivce, protože se ohlíží i na druhé. Má-li člověk získat přístup k vyšším funkcím tvořivosti a vědomí, musí vědomě ovládnout tuto čakru.

Asociované orgány: srdce, plíce

Asociované žlázy: brzlík

Hlavní spřízněná nervová centra: srdeční pleteň

Funkce čakry: láska, soucit, imunita, srdce, plíce, průdušky


Pátá čakra je umístěna u páteře těsně za středem krku. Protékají jí energetické proudy z vyšších center komunikace, tvořivosti a sebevyjádření. Moc této čakry je nejlépe poznatelná v aktivitách řeči, což je snad nejmocnější věc lidských činností. Člověk, který ovládá tuto čakru, dokáže hovořit s nevídanou silou a přesvědčivostí. Tato čakra je tak mocná, že nás může dokonce i očarovat.

Asociované orgány: hlasivky

Asociované žlázy: štítná žláza

Hlavní spřízněná nervová centra: pleteň jícnu

Funkce čakry: zvyšuje kreativitu a komunikaci


Šestá čakra sídlí přesně za kořenem nosu (mezi obočím). Je známá jako třetí oko nebo oko moudrosti. Je sídlem vyšší inteligence a supranormálního vidění. Pokud je třetí oko tzv. otevřené, můžeme jasně pochopit minulost, přítomnost i budoucnost. Vyšší inteligence spojená se šestou čakrou je rozpínavá a velmi citlivá. Otevřené třetí oko nám umožňuje snadno dosáhnout vytoužených výsledků, které jsou vždy pozitivní a tvůrčí.

Asociované orgány: mozek

Asociované žlázy: hypofýza

Hlavní spřízněná nervová centra: kavernózní pleteň

Funkce čakry: vyšší inteligence, osvícení, vhled, zdokonalený sluch


Sedmá čakra (korunní čakra) je umístěna na temeni hlavy. Je centrem kosmického vědomí, stavu absolutního pochopení a spojení s prvotní tvořivou silou vesmíru.  Jde o nenapodobitelný stav totální plnosti, ztělesnění úplné svobody, moudrosti, energie, vzhledu a radosti. Komu se podaří probudit sedmou čakru, pozná, že kosmické vědomí je přirozená vlastnost člověka. Takové probuzení je obvykle výsledkem intenzivní očisty, vnitřního zdokonalení a duchovní práce na sebe samém. Poznat ho můžeme jen přímou zkušeností.

Asociované orgány: mozek

Asociované žlázy: epifýza

Hlavní spřízněná nervová centra: kavernózní pleteň

Funkce čakry: kosmické vědomí


Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Magda z IP 92.240.174.*** | 15.9.2013 03:01
Chcete-li sladit čakry harmonizace, tak dodržujte jejich podmínky, vypomoci vám mohou předměty www.nefertitis.cz/cakry-harmonizace/
Jana z IP 194.228.11.*** | 19.6.2014 12:32
Já mám novou energii, sladím stévií a použivám energy drinky čas od času. Ráda sportuji a doplňuji minerály, potravinové doplňky pro sportovce jsem si oblíbila www.natural-fitness.cz/


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a šest